Tel.: 860010009

Adresas: Rinktinės 48B

Kraustotės gyventi į sostinę? Viskas, ką būtina žinoti apie persikraustymą ir gyvenimą Vilniuje

lietuvos sostine

Persikėlimas gyventi į naują miestą yra svarbus žingsnis. Niekada negali žinoti, kas laukia naujoje vietoje, kaip įsikurti nepažįstamame mieste, rasti darbą, draugų ir susikurti naują gyvenimą.

Vis daugiau lietuvių ir tautiečių, grįžusių iš užsienio, renkasi naują gyvenimą pradėti Vilniuje. Lietuvos sostinė siūlo daug darbo galimybių, vienus geriausių šalies universitetų ir mokyklų bei įvairų kultūrinį gyvenimą. 

Šiame straipsnyje sužinosite, koks yra gyvenimas Vilniuje, kaip čia įsikurti, kuriuose rajonuose geriausia pirkti nekilnojamą turtą ar nuomotis būstą, kaip rasti darbą, kur apsilankyti ir dar daugiau. Straipsnio pabaigoje taip pat pateikėme kelis patarimus, kaip palengvinti persikėlimą į Vilnių.

Kodėl verta gyventi Vilniuje?

Nesvarbu, ar grįžtate gyventi į Lietuvą iš užsienio, ar kraustotės iš kito šalies miesto – Vilnius siūlo puikias sąlygas šeimoms, studentams ir jauniems profesionalams. Vilnius yra vienas greičiausiai augančių miestų technologijų ir finansų srityse Europoje. 

Patogi miesto geografinė padėtis, aukštas pragyvenimo lygis ir kultūrinis gyvenimas, pastato Vilnių tarp tokių sostinių kaip Paryžius, Viena, Madridas ir Berlynas. Tačiau kitaip nei didieji Europos miestai, Vilnius yra patogus, jame daug žaliųjų zonų, platus nuomos ir nekilnojamo turto pasirinkimas.

Kur apsistoti Vilniuje?

Nors Vilnius savo dydžiu neprilygsta didžiosioms Europos sostinėms, miestas siūlo gyvenamų rajonų įvairovę. Pateikiame pagrindinius sostinės mikrorajonus: 

  • Senamiestis – Vilniaus senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai autentiškumu, istorija ir kultūra alsuojanti miesto dalis. Įsikūrę senamiestyje, visuomet būsite įvykių sūkuryje – nuo restoranų iki prekybos centrų, mokyklų ir biurų – viskas pasiekiama pėsčiomis. Nekilnojamo turto kaina Vilniaus senamiestyje yra gan aukšta palyginti su miegamaisiais rajonais.
  • Šnipiškės – šioje centrinėje miesto dalyje yra įsikūrę pagrindiniai biurai, parduotuvės ir paslaugų centrai. Šnipiškės turi patogų susisiekimą su pagrindinėmis miesto dalimis. Tačiau, kaip ir senamiestyje, nuomos ir nekilnojamo turto kainos yra aukštos.
  • Pilaitė – toliau nuo Vilniaus centro įsikūręs mikrorajonas yra auganti sostinės žvaigždė. Daug jaunų šeimų renkasi butus Pilaitėje, kadangi nekilnojamas turtas mikrorajone yra pigesnis nei centre, be to, jis yra toliau nuo miesto šurmulio, bet turi patogų susisiekimą su visais pagrindiniais miesto taškais. 
  • Naujamiestis – jaunimo pamėgtas mikrorajonas siūlo visas pramogas ir patogumus arčiau Jūsų. Sparčiai augantis mikrorajonas yra šalia kultūros ir pramogų centrų, mokyklų ir universitetų, viską patogu pasiekti pėsčiomis ar viešuoju transportu.
  • Žirmūnai – tai vienas seniausių Vilniaus mikrorajonų. Šalia Neries išsidėstęs mikrorajonas siūlo patogų susisiekimą su miesto centru ir toliau esančiais prekybos centrais ir industrine miesto dalimi. 

Kaip judėti Vilniuje?

Ne paslaptis, jog Vilniuje kaip ir kitose Europos sostinėse, sunkėja automobilių parkavimo padėtis ir nemažai eismo spūsčių. Tačiau mieste yra išvystyti viešojo transporto maršrutai, todėl galite laisvai judėti autobusais ir troleibusais. 

Palyginti su kitais Europos miestais, Vilnius siūlo prieinamas taksi paslaugų kainas, be to, galite reikiamas vietas pasiekti judėdami dviračiu, paspirtuku ar naudodamiesi laikinos automobilių nuomos paslaugomis kaip „Citybee”, „SPARK” ir pan. 

Darbo situacija Vilniuje

Vilniuje gyventojai uždirba daugiausiai visoje šalyje. Vidutinis mėnesinis bruto atlyginimas Vilniaus apskrityje siekia 1858,8 EUR ir toliau auga. Vilnius siūlo daug įvairių darbo galimybių, nes sostinėje yra įsikūrę didžiausios šalies įmonės, kaip AB „Ignitis grupė”, UAB „Vilniaus prekyba”, AB „Lietuvos geležinkeliai” ir kiti verslai.  

Taip pat Vilniuje gausu pelningų pramonės įmonių, čia yra „Thermo Fisher Scientific Vector Holdings” – kelis metus iš eilės mokanti didžiausius atlyginimus Lietuvoje, „Lietpak” ir „Grigeo”. Todėl sostinėje darbą gali rasti įvairių specialybių darbininkai.

Mokyklos ir universitetai Vilniuje

Vilnius yra šalies švietimo ir kultūros centras, todėl čia rasite vienas geriausių šalies mokyklų ir universitetų. Jei keliatės gyventi su vaikais arba planuojate šeimą kurti Vilniuje, galite būti užtikrinti, jog jie gaus kokybišką išsilavinimą. 

Sostinėje įsikūrę aukščiausius reitingus šalyje užimančios mokyklos kaip Vilniaus licėjus, Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus M. Biržiškos gimnazija. Vilniuje taip pat yra aukštus reitingus užimantys universitetai ir kolegijos – Vilniaus universitetas, Vilnius TECH universitetas, Vilniaus kolegija, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas ir dar daug kitų aukštą reputaciją turinčių švietimo įstaigų.

Ką veikti Vilniuje?

Jei apsisprendėte keltis gyventi į Vilnių, pasirūpinkite ne tik praktiniais dalykais, bet ir pramogomis. Vilnius siūlo įvairų ir įdomų kultūrinį ir pramoginį gyvenimą. Mieste gausu garsiausių šalies restoranų, kaip „Džiaugsmas“, „Gastronomika“, „Nineteen18“, „Dine“ ir kitų išskirtinę gastronomijos patirtį siūlančių kavinių ir restoranų.

Būdami Vilniuje būtinai ištyrinėkite sostinės senamiestį, aplankykite Vilniaus Katedrą ir Šv. Onos bažnyčią, užkilkite į Gedimino pilies bokštą ir Televizijos bokštą. Klaidžiodami po miestą būtinai užsukite į Užupio respubliką, kurioje rasite įvairiausių Lietuvos ir užsienio menininkų darbų, jaukių skverų ir restoranų. Taip pat nepraleiskite kitų Vilniaus pažibų – Paupio turgaus, MO muziejaus, Okupacijos ir laisvės kovų muziejaus, Gynybinės sienos bastiono, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų ir kitų įsimintinų vietų.

Kaip palengvinti persikėlimą į Vilnių?

Tikimės, kad Jūs kaip ir mes pamilsite Vilnių ir jis taps Jūsų namais. Kol derinate visus persikraustymo reikalus, norime Jums pasiūlyti kelis patarimus, kaip palengvinti šį naują gyvenimo etapą. 

  • Pasiruoškite iš anksto – dar prieš atvažiuodami į Vilnių, nuspręskite, kuriame rajone norite ieškoti gyvenamosios vietos, pasidomėkite darbo galimybėmis ir skelbimais.
  • Pasikalbėkite su vietiniais – socialiniuose tinkluose egzistuoja daug įvairių grupių, kuriose vilniečiai dalinasi patarimais ir diskutuoja apie gyvenimą sostinėje. Jūs galite parašyti į grupę ar pakalbinti joje esančius vietinius gyventojus, kad sužinotumėte patarimų ir jų nuomonę apie gyvenimą Vilniuje.
  • Apsilankykite mieste prieš atsikraustydami – nors ne visuomet yra galimybė aplankyti miestą prieš persikraustant, tai gali padėti jums priimti gerai apgalvotą sprendimą ir geriau suprasti Vilniaus infrastruktūrą, susipažinti su jo mikrorajonais ir pan.
  • Raskite, kur palikti daiktus – jei ilgam laikui kraustotės gyventi į naują miestą, tikriausiai su savimi atsivežate daug daiktų. Nevarkite ir ramiai persikraustykite į naujus namus, daiktus patikėdami mums. 

SPACE24 sandėliukų nuoma Vilniuje siūlo asmeninių daiktų sandėliavimo paslaugas. Daiktų saugykla, tai vieta, kurioje galite sandėliuoti savo daiktus neribotam laikui ir Jums prireikus juos atsiimti ar palikti daugiau daiktų. Mes siūlome virš 800 skirtingų dydžių sandėliukų ir sandėlių visiems Jūsų daiktams – nuo didelių baldų ir buitinės įrangos iki smulkaus asmeninio turto.

Pas mus ne tik galėsite neribotam laikui palikti daiktus, bet ir būsite užtikrinti jų saugumu. Mes suteikiame 24/7 apsaugą, turime išmanias vaizdo stebėjimo kameras, saugos tarnybas, prižiūrinčias patalpas, elektrinius vartus ir kitas saugumo priemones. Daiktus galite sandėliuoti tiek laiko, kiek jums reikia ir sutartį pratęsti ar nutraukti Jums prireikus. Kviečiame Jus susipažinti su mūsų patalpomis ir ramiai pasiruošti gyvenimui Vilniuje.

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

Gauti pasiūlymą vienu žingsniu