Tel.: 860010009

Adresas: Rinktinės 48B

Ką veikti Vilniuje nemokamai? 21 vieta ir veiklos, kurias galite nuveikti neišleisdami nė cento

SP24_25_Blog_3

 

Planuojate kelionę į Vilnių, o gal jau kurį laiką gyvenate sostinėje, bet dar neatradote visų jos lankytinų vietų? Vilnius yra nepakartojamas miestas, kuriame susipina senovės istorija, menas ir sparčiai augantis šiuolaikinis miestas. 

Mes paruošėme 21 rekomendaciją, ką nuveikti Vilniuje, neišleidžiant nė cento. Šiame straipsnyje sužinosite:

  • Kur nueiti Vilniuje?
  • Ką aplankyti Vilniuje?
  • Ir ką pamatyti Vilniuje?

 

Ką veikti Vilniuje nemokamai: 21 rekomendacija

1. Užkopkite į Gedimino pilies bokštą

Gedimino pilies bokštas yra viena lankomiausių turistinių vietų ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Šis bokštas, tai tik maža išlikusi Gedimino kalno pilies dalis, kuri buvo pastatyta XIII amžiuje.

Kodėl verta aplankyti: Gedimino bokštas yra istorinis paminklas, menantis kelis šimtmečius lietuviškosios istorijos. Be to, nuo kalno viršūnės atsiverianti Vilniaus panorama Jūsų tikrai nenuvils.

 

2. Pasivaikščiokite Vilniaus senamiestyje

Vilniaus senamiestis yra įtrauktas į Unesco kultūros paveldo sąrašą. Tai vienas seniausių ir didžiausių senamiesčių rytų Europoje. Čia galite pamatyti baroko, gotikinių ir klasikinio stiliaus architektūros pavyzdžių.

Kodėl verta aplankyti: viena iš priežasčių, kodėl Vilnius yra tokia patraukli sostinė, yra ta, jog Vilniaus senamiestį galite pėsčiomis apeiti vos per pusdienį. Kiekviena gatvelė siūlo vis naujų atradimų, miesto panoramą, jaukias vietines parduotuves ir kavines.

 

3. Aplankykite Užupį

Užupis yra mažiausias ir vienas seniausių Vilniaus rajonų. Pastačius šį rajoną, jame buvo įsikūrę vienuoliai, bet šiomis dienomis, tai garsus menininkų ir amatininkų rajonas, kuriame galite išvysti išskirtinių meno kūrinių. 

Kodėl verta aplankyti: Jei ieškote įdomios vietos Vilniuje, būtinai turite aplankyti Užupį. Čia atrasite vietinių menininkų darbų ir galėsite paklaidžioti siauromis gatvelėmis, kuriose rasite freskų, skulptūrų ir kitų meno dirbinių. Be to, Užupis yra paskelbęs nepriklausomybę ir save kaip atskirą respubliką, turinčią savo konstituciją, himną, šventines dienas ir net piniginius vienetus.

 

4. Vilniaus arkikatedra

Vilniaus šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedra bazilika yra viena žymiausių Vilniaus miesto vietų. Klasicizmo architektūros statinys yra svarbus Vilniaus simbolis. Atvykę galite pasigrožėti ne tik arkikatedros išore ir šalimais esančia aikšte, bet ir užeiti į jos vidų.

Kodėl verta aplankyti: Tai viena žymiausių Vilniaus vietų, kurią būtina aplankyti esant Lietuvos sostinėje.

 

5. Vilniaus Žaliasis tiltas

Šimto metrų ilgio tiltas sujungia senąją ir naująją miesto dalis. Įdomu tai, jog šis tiltas savo pavadinimą gavo dar prieš jį pastatant. Dar XVIII amžiuje šio tilto vietoje stovėjo medinis tiltas. Jis buvo nudažytas žalia spalva, bet jo pavadinimas išliko ir buvo perduotas naujam tiltui.

Kodėl verta aplankyti: Nuo tilto atsiveria nepakartojamas vaizdas į Neries upę, be to, galite nusileisti į po tiltu esančią Neries pakrantę ir ramiai stebėti skubantį miesto ritmą.

 

6. Piknikas prie Neries

Kuomet atšyla orai, vilniečiai susirenka Neries krantinėje. Čia galite atsinešti savo užkandžių ir gėrimų ir surengti pikniką.

Kodėl verta aplankyti: Neries krantinė leidžia trumpam pabėgti nuo miesto šurmulio ir pasimėgauti bėgančios upės vaizdu. Vasaros metu čia taip pat dažnai vyksta įvairūs koncertai ir renginiai.

 

7. Sereikiškių parko Bernardinų sodas

Prie Vilnelės upės esantis Bernardinų sodas, įkurtas prie šalia esančio Bernardinų vienuolyno. Pačiame miesto centre esantis parkas užburia augalų įvairove, jaukiomis poilsio zonomis ir iš lėto tekančia Vilnele.

Kodėl verta aplankyti: Bernardinų sodas yra miesto centre įsikūrusi gamtos oazė. Vasaros metu čia galite eiti pasivaikščioti, pasiklausyti muzikos ir pasimėgauti šalimais tekančios upės vaizdu.

 

8. Aplankykite Trijų kryžių kalną

Ant Kreivojo kalno stovintys Trys Kryžiai yra simbolis čia XII amžiuje žuvusiems vienuoliams. Tai simboliška vieta, nuo kurios atsiveria nepakartojama Vilniaus panorama.

Kodėl verta aplankyti: Trijų kryžių paminklas yra įspūdingas, taip pat kaip ir vaizdas, atsiveriantis nuo kalno. Naktį Trys kryžiai yra apšviečiami įvairiomis spalvomis, suteikiant šiai vietai dar didesnį įspūdį.

 

9. Nemokamos parodos ir renginiai Martyno Mažvydo bibliotekoje

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra viena didžiausių bibliotekų Lietuvoje. Įkurta XX amžiaus pradžioje, ji iki šiol yra svarbi kultūrinė vieta.

Kodėl verta aplankyti: Bibliotekoje nuolatos vyksta įvairios parodos, pokalbiai su žymiais žmonėmis, filmų seansai ir daugelis šių renginių yra nemokami. Tai puiki vieta susipažinti su vietinių ir užsienio šalių kūrėjais bei pasislėpti nuo lietaus ir šalčio šaltuoju metų laiku.

 

10. Atraskite Žvėryno kontrastą

Žvėrynas, tai garsus Vilniaus centre esantis rajonas. Jis garsėja tuo, jog vienoje jo dalyje vis dar stovi mediniai nameliai, pastatyti XX amžiaus pradžioje ir visai šalimais yra išdygę modernūs dangoraižiai ir naujos statybos namai.

Kodėl verta aplankyti: Žvėrynas, tai vieta, kurioje susiduria senasis Vilnius ir šių dienų sostinė. Tai vieta, kurioje galite geriausiai pamatyti šį kontrastą.

 

11. Pinigų muziejus

Visuomet nemokamas – Pinigų muziejus kviečia susipažinti su lietuviškų pinigų istorija ir pamatyti kitų šalių piniginius vienetus.

Kodėl verta aplankyti: Susipažinkite su istorija ir pamatykite, kaip žmonės vykdydavo piniginius mainus ir kaip keitėsi šalies ekonomika per kelis šimtus metų.

 

12. Pasivaikščiokite Vingio parke

157 ha plotą užimantis Vingio parkas yra puiki vieta atsipūsti nuo miesto triukšmo. Čia galite rengti piknikus, važinėtis dviračiu, riedučiais, paspirtukais, žaisti žaidimus ir kitaip poilsiauti. Vasaros metu parke taip pat vyksta daug renginių ir įvairių koncertų.

Kodėl verta aplankyti: Tai didžiausias Vilniaus parkas, su daug nepaliestų vietų, todėl čia kaskart rasite ramią vietą pasislėpti nuo triukšmo ir pasimėgauti gamta.

 

Nemokami muziejai paskutiniais mėnesių sekmadieniais

Jei norite aplankyti garsiausius Vilniaus muziejus ir galerijas nemokamai, tai padaryti galite kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį. Štai keli muziejai, kuriuos galite aplankyti Vilniuje nemokamai.

 

13. Istorijų namai

Istorijų namai, tai T.Kosciuškos g. 3 įsikūrusi galerija, kurioje yra eksponuojami kūriniai iš skirtingų istorijos laikmečių ir kaip jie persipina su kitomis gyvenimo dalimis ir daro įtaką mūsų dabarčiai.

Kodėl verta aplankyti: Istorijų namai leidžia pasinerti į mūsų istoriją ir ją pamatyti per šiandienos prizmę ir tai kaip mes išgyvename praeities patirtis iki dabar. Tai puikus būdas atrasti perspektyvą apie dabartinius įvykius ir pamatyti praeities tėkmę meno, archeologijos ir istorijos kontekste.

 

14. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 

Dar XV amžiuje pastatyta žemutinė Vilniaus pilies dalis, dabar yra paversta įspūdingais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais. Juose galite pamatyti atskiras Lietuvos istorijos dalis ir įvairias meno, istorijos ir archealogijos ekspozicijas.

Kodėl verta aplankyti: Valdovų rūmuose galite pamatyti senovinių indų, rakandų, aprangos detalių ir griuvėsių bei tai, kaip seniau gyveno Lietuvos didikai.

 

15. Varnelio muziejus 

Kazio Varnelio namai paversti į muziejų, kuriame galite pamatyti šio garsaus lietuvių tapybos ir dailės kūrėjo darbus bei jo per gyvenimą surinktą kūrinių kolekciją.

Kodėl verta aplankyti: Kazys Varnelis gyveno išeivijoje ir jo kūryba atskleidžia to meto žmonių patirtis, persipynusias su užsienio kultūromis ir gimtosios šalies ilgesiu.

 

16. Nacionalinė dailės galerija

Tai viena didžiausių meno ir dailės galerijų Lietuvoje. Čia galite išvysti XX-XXI amžiaus lietuvių kūrėjų darbų. Galerija turi kelias pagrindines ekspozicijas ir nuolatos pristato naujų darbų ir projektų.

 

Kodėl verta aplankyti: Čia galite išvysti, kaip lietuvių kūryba vystėsi ir keitėsi kartu su istoriniais šalies įvykiais.

 

Gražios vietos Vilniuje ir aplink jį

17. Kelionė į Trakus

Trakai – vos už 30 km nuo Vilniaus esantis miestelis yra viena gražiausių ir žymiausių Lietuvos vietų. Jį vos per keliasdešimt minučių pasieksite automobiliu ar autobusu iš Vilniaus. Tam, kad išvystumėte ir pažintumėte tikruosius Trakus, Jums nebūtina eiti į pačią pilį. Nors ją aplankyti verta, Jūs galite pasivaikščioti Trakų nacionaliniame parke ir pasigrožėti ja iš šalies.

Kodėl verta aplankyti: Trakai, tai viena seniausių ir istoriškai svarbiausių vietų Lietuvoje, miestelyje taip pat yra didžiausia karaimų bendruomenė. Ką jau kalbėti apie įspūdingą vietovės kraštovaizdį – žiemą užšalusį Trakų ežerą ir sniegu nuklotas saleles ir vasarą žaliuojančią parko panoramą.

 

18. Kelionė į Pavilnių regioninį parką

Vos per 20 minučių, automobiliu pasieksite Pavilnių parką. Pavilnių regioniniame parke atrasite miesto šurmulio nepaliestą gamtą ir ramybę.

Kodėl verta aplankyti: Šiame parke yra viena žymiausių ir gražiausių Vilniaus vietų – Pučkorių atodanga, nuo kurios atsiveria įspūdingas ledynmečio laikų suformuotas gamtos paminklas.

 

19. Aplankykite Verkių dvarą

Verkių dvaras, tai vienas seniausių dvarų, esančių Lietuvoje, dar vadinamas lietuviškuoju Versaliu. Rūmų vidų puošia ištaigingos salės, dailės darbai ir meno kūriniai.

Kodėl verta aplankyti: Verkių dvaras yra vertinamas klasicizmo architektūros paminklas. Be to, Jus sužavės ne tik rūmų didybė ir istorija, bet ir aplink juos esantis Verkių miškas.

 

20. Pasivaikščiokite aplink Medininkų pilį

30 km nuo Vilniaus esanti pilis, tai svarbus šalies istorinis paminklas. Manoma, kad pilis buvo pastatyta dar XIV amžiuje. Dabar čia galite aplankyti pilies bokšte esančią ekspoziciją ir pasivaikščioti pilies teritorijoje.

Kodėl verta aplankyti: Tai išskirtinė vieta, alsuojanti šimtmečius besitęsiančia istorija. Čia galite pasigrožėti ne tik pilimi, bet ir piliakalniais bei pilį supančiais miškais.

 

21. Belmonto parkas

Belmontas, tai šalia Vilniaus esanti miesto dalis, apsupta miškų ir upės. Čia yra įsikūrę garsūs restoranai, parkai, žirgynas. Belmonte galite pasivaikščioti specialiai pėstiesiems įrengtu pėsčiųjų taku.

Kodėl verta aplankyti: Belmonto parke galite trumpam atitrūkti nuo miesto, pakvėpuoti grynu miškų oru, pasivaikščioti aplink esančiais takais ir pamatyti nepaliestus vandens telkinius.

 

Pabaigai apie lankytinas vietas Vilniuje

Tikimės, kad šiame straipsnyje radote, ką veikti Vilniuje ir naujų vietų, kurias norėtumėte aplankyti ir išbandyti. Kol tyrinėjate Vilnių, savo daiktus ir turimą turtą galite saugiai patikėti mums. 

SPACE24 daiktų saugykla Vilniuje, siūlo patikimą sandėliukų nuomą vienam mėnesiui ar neribotam laikui. Mes suteikiame 24/7 apsaugą ir užtikriname patalpų priežiūrą. Mus rasite Rinktinės g. 48B arba galite susisiekti su mumis ir kartu atrasime tinkamiausią vietą Jūsų daiktams.

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

Gauti pasiūlymą vienu žingsniu