Tel.: 860010009

Adresas: Rinktinės 48B

Viskas, ką reikia padaryti, planuojant persikraustymą į Lietuvą

Šeima pakuoja savo namų daiktus su mūsų persikraustymo vadovu.

Persikėlimas iš vienų namų į kitus gali tapti tikru streso šaltiniu ir sukelti chaosą kasdieniame gyvenimo ritme. Daiktų rūšiavimas, laikų derinimas su perkraustymo įmone, adreso atnaujinimas…darbų sąrašas, atrodo, begalinis. Tačiau nepaisant visų bauginančių išbandymų, yra paprastas sprendimas tam, kad šis chaosas praeitų šiek tiek sklandžiau ir greičiau. Šiuo atveju tai – persikraustymo darbų sąrašas.

Nesvarbu, ar ruošiatės savo pirmajam persikraustymui vieni, ar persikeliate į didesnius namus kartu su savo augančia šeima – šis darbų sąrašas taps Jūsų vadovu, padėsiančiu kraustytis be streso. SPACE24 perkraustymo ir saugojimo ekspertų sukurtame sąraše rasite visas esmines užduotis – nuo pasiruošimo darbų likus 6 savaitėms iki kraustymosi, iki paskutinių valandų.

Kraustymosi darbų sąrašas sklandžiam persikėlimui

Persikėlimas gyventi į Lietuvą – jaudinantis žingsnis! Jei jau teko šiek tiek susipažinti su Lietuva, žinote, kokia tai palanki vieta kurti šeimą, studijuoti ar plėtoti verslą. Tačiau prieš pradedant naująjį gyvenimo nuotykį, teks atlikti keletą užduočių, kad persikraustymas būtų kaip įmanoma lengvesnis ir ramesnis. Pateikiame Jums visą darbų sąrašą, kuris padės Jums pradėti ši naująjį gyvenimo skyrių.

6 savaitės prieš persikraustymą

Moteris tvarkosi namus prieš didįjį persikraustymą.

Netvarkos pašalinimas

Netvarkos pašalinimas yra pirmasis žingsnis, galintis žymiai palengvinti kraustymosi procesą ir padedantis jo metu patirti kaip įmanoma mažiau streso. Pradėkite nuo mažų dalykų: pirmiausia tvarkykite rečiau naudojamus daiktus,  savaitgaliais skirkite laiko intensyviam tvarkymuisi.

Peržiūrėdami savo daiktus, vos paklauskite savęs: ar man šio daikto tikrai reikia? Ar aš jį naudojau per pastaruosius 6 mėnesius? Jei ne, gali būti, kad atėjo laikas su šiuo daiktu atsisveikinti. Apsvarstykite galimybę paaukoti ar parduoti tai, ko Jums nebereikia. Retai naudojamiems daiktams, kuriems neturite vietos, daiktų saugykla gali būti puikus sprendimas kraustantis.

Įsigykite pakavimo medžiagas

Dabar, kai jau pašalinote netvarką ir atsirinkote reikalingiausius daiktus, laikas įsigyti pakavimo medžiagas ir atidėti jas persikraustymui. Turėdami būtiniausius daiktus, užtikrinsite sklandų pakavimo procesą. Štai, ko Jums prireiks:

  • Įvairių dydžių tvirtų perkraustymo dėžių
  • Pakavimo juostos
  • Burbulinės plėvelės arba pakavimo popieriaus
  • Žymeklių
  • Žirklių arba dėžių pjaustytuvo.

 

Prieš pradėdami pirkti visus reikmenis, įsivertinkite, kiek dėžių Jums prireiks, atsižvelgdami į Jūsų namų dydį ir turimų daiktų kiekį. Visada pravartu papildomai pasiimti keletą reikmenų, kurių gali prireikti atradus paklydusius daiktus ar tiesiog prasidėjus paskutinės minutės pakavimo darbams.

Apžiūrėkite ir atstatykite žalą

Mažų detalių sutvarkymas namuose gali labai pagelbėti, norint atgauti užstatą ar pritraukti tinkamus nuomininkus. Pasivaikščiokite po namus ir pamatykite juos nauju žvilgsniu: atkreipkite dėmesį į visas vietas, kurios reikalauja dėmesio, pavyzdžiui, nuskilusius sienų dažus, atsilaisvinusias durų rankenas ar sugadintus prietaisus. Taisydami šiuos defektus, nepamirškite naudoti aukštos kokybės medžiagas ir, svarbiausia, neskubėkite. Jei nesate tikri, ar patys sugebėsite atlikti remonto darbus, taupykite savo laiką ir pasamdykite profesionalą. Kam apsikrauti papildomu galvos skausmu, kai galima jo išvengti, tiesa?

Pakeiskite adresą

Adreso pakeitimas yra būtinas, norint palaikyti ryšį su artimaisiais ir gauti svarbius laiškus bei dokumentus. Be to, tai padeda išvengti bet kokių paslaugų ar prenumeratų sutrikimų. Pasidarykite visų organizacijų, įmonių ar asmenų, kuriems būtina pranešti apie Jūsų adreso pasikeitimą, sąrašą. Tai gali apimti:

  • Vyriausybines agentūras: pvz., pašto tarnybą.
  • Finansų institucijas: bankus, kredito kortelių bendroves ir draudimo paslaugų tiekėjus.
  • Komunalinių paslaugų įmones: elektros, dujų, vandens, interneto ir telefono paslaugų tiekėjus.
  • Prenumeratos paslaugas: žurnalus, laikraščius, srautinio perdavimo paslaugas ir paštu siunčiamus katalogus.
  • Sveikatos priežiūros paslaugų tiekėjus: gydytojus, stomatologus ir vaistines.
  • Mokyklas ir darbdavius: atnaujinkite savo adresą, jį nurodydami vaikų mokykloms ir savo darbovietei(–ėms).
  • Narystes: sporto salės narystę, klubus ir profesines organizacijas.

 

Nepamirškite deklaruoti savo gyvenamosios vietos! Nežinote kaip? Peržiūrėkite mūsų išsamų vadovą, kaip deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje.

Suorganizuokite perkraustymo paslaugas

Nesvarbu, ar persikraustote su profesionalais, ar pasikliaujate draugų pagalba – svarbiausia yra susikurti transporto planą. Išsiaiškinkite perkraustymo įmonių ar furgonų nuomos galimybes Lietuvoje ir nepamirškite pasiteirauti draugų ir šeimos narių rekomendacijų. Persikraustymo planavimas gali būti sunki užduotis, todėl skirkite pakankamai laiko viską išanalizuoti ir užsisakyti paslaugas.

3 savaitės prieš persikraustymą

Gyvūnų mylėtojas ruošia būtiniausių daiktų krepšį savo augintiniui.

Pradėkite pakuoti

Likus trims savaitėms iki persikraustymo dienos, turėsite pakankamai laiko neskubėdami susitvarkyti su pakavimo užduotimis. Pradėkite rinkti pakavimo medžiagas ir paskirkite mažiausiai naudojamą kambarį daiktų pakavimo darbams. Pakuokite žingsnis po žingsnio – sutelkite dėmesį į vieną daiktų kategoriją, o ją supakavę imkitės kitos. Pakuodami būtinai pažymėkite kiekvieną dėžę, nurodydami jos turinį ir paskirties vietą, kad persikrausčius būtų lengviau susigaudyti, kur kas yra, ir išpakuoti visus daiktus. Nepamirškite atidėti būtiniausius dalykus, kurių Jums prireiks iki persikraustymo dienos, pavyzdžiui, tualeto reikmenis ir kelis drabužius persirengimui (žr. žemiau pateiktą būtiniausių daiktų sąrašą).

Komunalinių paslaugų perkėlimas

Artėjant persikraustymo dienai, nepamirškite atlikti svarbios užduoties – perkelti arba visiškai atjungti komunalines paslaugas. Su šia užduotimi teks kreiptis į savo komunalinių paslaugų tiekėjus, pavyzdžiui, elektros, dujų, vandens, interneto ir telefono paslaugų tiekėjus, kad praneštumėte jiems apie Jūsų persikėlimą ir susitartumėte dėl paslaugų perkėlimo į kitą vietą arba jų atjungimo.

Nurodykite jiems savo naująjį adresą ir persikėlimo datą, kad viskas vyktų sklandžiai. Tuo pačiu prieš atvykstant į naują gyvenamąją vietą pasirūpinkite, kad atvykus gyventi šios paslaugos jau būtų įvestos naujoje vietoje.

Paruoškite augintinius

Planuodami persikėlimą, nepamirškite atsižvelgti į savo mažuosius šeimos narius! Štai, kaip reikėtų paruošti augintinius persikraustymo metu:

  • Atnaujinkite ID žymas ir mikročipus: įsitikinkite, kad Jūsų augintinio ID žymose yra Jūsų dabartinė kontaktinė informacija, o jei jos nėra, apsvarstykite galimybę ją panaudoti prieš persikeldami į naujus namus.
  • Suplanuokite draugiškas gyvūnams nakvynes: jei keliaujate ilgą atstumą, suplanuokite maršrutą su gyvūnams pritaikytais viešbučiais ar nakvynėmis. 
  • Supakuokite būtiniausių augintinio reikmenų rinkinį: sudėkite maistą, vandenį, dubenėlius, žaislus, patalynę, kraiką (katėms), šiukšlių maišus (šunims) ir visus vaistus, kurių Jūsų augintiniui gali prireikti persikraustymo metu.
  • Pasirūpinkite, kad Jūsų augintinis jaustųsi patogiai persikraustymo metu: kiek įmanoma labiau laikykitės įprasto šėrimo ir vedžiojimo grafiko ir pasirūpinkite, kad augintiniai jaustųsi jaukiai, ramiai ir patogiai – ypač persikraustymo dieną.
  • Sukurkite saugią erdvę: atvykę į naujus namus, paskirkite ramią, patogią vietą, kurioje Jūsų augintinis galėtų prisitaikyti prie naujos aplinkos ir jaustis saugiai, kol išsipakuosite visus daiktus ir įsikursite.

 

Viena savaitė prieš persikraustymą

Supakuokite būtiniausių daiktų krepšį

Šiame krepšyje turėtų būti viskas, ko Jums gali prireikti pirmosiomis dienomis Jūsų naujuose namuose. Štai kelios idėjos, ką galite ten įsidėti:

  • Dokumentus, pavyzdžiui, asmens tapatybės korteles ir kitus svarbius dokumentus;
  • Tualeto reikmenis ir tualetinį popierių (niekada negali žinoti, kada prireiks!);
  • Rankšluostį greitam atsigaivinimui;
  • Jaukią pižamą;
  • Rankų plovimo ir dezinfekavimo priemones;
  • Drabužius persirengimui;
  • Pirmosios pagalbos vaistinėlę ir vaistus, kurių Jums gali prireikti;
  • Telefono įkroviklį ir maitinimo bloką;
  • Keletą užkandžių, kad užtektų energijos kraustantis.

Perkelkite daiktus į saugyklą

Daiktų perkėlimas į saugyklą yra sumanus būdas atlaisvinti vietą kraustantis ir užtikrinti, kad Jūsų daiktai išliks saugūs iki tol, kol jų vėl Jums prireiks. Nesvarbu, ar šią užduotį patikite perkraustymo įmonei, ar perkeliate patys – labai svarbu daiktus saugiai supakuoti ir naudoti paminkštinimą (pavyzdžiui, burbulinę plėvelę ar antklodes trapiems daiktams).

Daiktų išpakavimo metu saugiai išpakuokite vertingus daiktus, naudojant pateiktą perkraustymo įrangą, ir palikite pakankamai vietos, kad prireikus galėtumėte lengvai pasiekti savo daiktus. Nesate tikri, kiek vietos Jums gali prireikti persikraustant? Peržiūrėkite mūsų internetinę daiktų dydžio skaičiuoklę.

Diena prieš persikraustymą

Paskutinis namų patikrinimas prieš išvykimą.

Pasitvirtinkite laiką su perkraustymo įmone

Rekomenduojame kreiptis į perkraustymo įmonę dieną prieš persikraustymą. Paskambinkite jiems, kad pasitvirtintumėte tikslesnę informaciją, pavyzdžiui, atvykimo laiką ir bet kokias konkrečias instrukcijas, kurių jiems gali prireikti, norint lengvai rasti Jūsų adresą.

Galutinis patikrinimas

Prieš atsisveikindami su savo senaisiais namais, atlikite paskutinį patikrinimą. Kruopščiai apžiūrėkite savo namus ir įsitikinkite, kad kiekvienas namų kampelis yra tvarkingas ir tuščias. Skirkite laiko apžiūrėti kiekvieną spintą ir stalčių, kad įsitikintumėte, jog niekas nebuvo pamiršta ar palikta.

Supaprastinkite savo kitą persikraustymą su SPACE24

Norite supaprastinti savo persikraustymą? Nors mūsų darbų sąrašas yra tikrai naudingas, perkraustymo saugykla – žingsniu aukščiau. Nesvarbu, ar Jums reikia trumpalaikio saugojimo persikraustymo laikotarpiu, ar ilgalaikio sprendimo – SPACE24 siūlo platų saugojimo sprendimų asortimentą Vilniuje, Lietuvoje, kiekvienai situacijai ir poreikiui. Gaukite saugyklos kainą vos keliais paspaudimais arba susisiekite su mūsų specialistų komanda telefonu +370 600 10009, kad gautumėte daugiau informacijos.

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

Gauti pasiūlymą vienu žingsniu