Tel.: 860010009

Adresas: Rinktinės 48B

Septyni muziejai, kuriuos privalote aplankyti Vilniuje: darbo laikas ir kainos

Du žmonės stovi ant Trijų Kryžių kalno

Ką nuveikti Vilniuje? Ar jau aplankėte garsiąją Vilniaus arkikatedrą? Užkopėte į Trijų kryžių kalną ir pamatėte kitas žymiausias Lietuvos sostinės vietas?

Vilnius garsėja ne tik jaukiu senamiesčiu, parkais ir išskirtine architektūra, mieste gausu ir muziejų. Jei galvojate, jog muziejai yra nuobodūs ir nieko naujo juose nepamatysite, mes parengėme specialų septynių įdomiausių muziejų Vilniuje sąrašą. 

Prie kiekvieno muziejaus rasite aprašymą, kodėl juos verta aplankyti, muziejaus darbo laiką ir kainą. Nieko nelaukite ir susipažinkite su mūsų ekspertų atrinktais muziejais Vilniuje.

 

Nemokami muziejai Vilniuje

Prieš pradėdami kalbėti apie muziejus Vilniuje, norime atkreipti Jūsų dėmesį, jog kai kurie muziejai ir galerijos Vilniuje yra nemokami. LR kultūros ministerija skatina muziejų, galerijų ir parodų salių lankomumą ir kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį leidžia nemokamai aplankyti Jūsų mėgstamiausias vietas. Nemokamą įėjimą siūlo tik Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai. Jų sąrašą galite rasti kultūros ministerijos internetinėje svetainėje

 

Septyni muziejai Vilniuje, kuriuos privalo aplankyti kiekvienas

Nesvarbu, ar esate vietinis vilnietis, neseniai čia atsikraustėte, ar tik prabėgomis lankotės šalies sostinėje. Vilniaus muziejai siūlo išskirtinę patirtį ir įspūdžius kiekvienam. Juose ne tik turėsite progą susipažinti su Lietuvos ir Vilniaus istorija, bet ir išbandyti interaktyvias ekspozicijas.

 

1. Gedimino pilies bokštas

 Gedimino pilies bokštas iš toli

Užkopę į Gedimino pilies kalną ne tik galėsite pasigrožėti atsiveriančia miesto panorama, bet ir sužinoti daugiau apie Vilniaus ir Lietuvos istoriją čia įrengtame muziejuje.

Bokšte kiekvienas aukštas yra skirtas atskirai ekspozicijai. Kiekviena jų lydi per skirtingus laikotarpius ir lemtingus įvykius šalies istorijoje. Antrame bokšto aukšte yra įrengta interaktyvi ekspozicija. Ji nukelia lankytojus į Kryžiuočių laikus, Renesansą, Abiejų Tautų Respubliką ir kitus svarbius įvykius šalies formavimosi istorijoje. 

Pats Gedimino bokštas yra tik dalis anksčiau ant kalno stovėjusios Gedimino pilies. Jis buvo pastatytas dar XIII-XV amžiuje ir iki šių dienų yra viena lankomiausių vietų Vilniuje. 

Kas turėtų apsilankyti: norintys susipažinti su Vilniaus istorija.

Darbo laikas: I-VII: 10-20 val.

Kaina: 6-8 eurai suaugusiems ir 3-4 eurai senjorams, moksleiviams ir studentams (priklausomai nuo metų laiko).

 

2. MO muziejus

Šiuolaikinio meno muziejus MO, tai ne tik meno galerija, bet ir laisvalaikio erdvė. Muziejuje galite išvysti vieną didžiausių privačių meno ir dailės kūrinių ekspozicijų visoje Lietuvoje. Muziejuje ne tik vyksta parodos, bet ir kino seansai, performansai ir kiti pasirodymai, įamžinantys modernaus meno pėdsakus Lietuvoje. 

Vos 2018 metais duris atvėręs muziejus pritraukia tūkstančius lankytojų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Jus sužavės ne tik muziejuje eksponuojami kūriniai, bet ir pats pastatas ir jo išskirtinė moderni architektūra.

Kas turėtų apsilankyti: šiuolaikinio meno mėgėjai.

Darbo laikas: II-VII: 10-20 val.

Kaina: 11 eurų.

 

3. Iliuzijų muziejus 

Ar Jums yra tekę įamžinti savo šešėlį, pasivaikščioti kambaryje aukštyn kojomis ar pasimesti optinėse iliuzijose? 

Iliuzijų muziejus Vilniuje siūlo interaktyvią parodą, kuri sužadins tiek vaikų, tiek suaugusių smalsumą. Kiekvienas ekspozicijos kūrinys siūlo unikalią patirtį ir galimybę patiems įsilieti į iliuzijų, mokslinių bandymų ir fizikos teorijų pasaulį.

Muziejuje ne tik galėsite išbandyti visas iliuzijas, bet ir susipažinti su jų paaiškinimais. Muziejaus komanda padeda suprasti eksponatus ir pademonstruoja, kaip jie veikia.

Kas turėtų apsilankyti: mokslo entuziastai, iliuzijų mėgėjai ir norintys geriau pažinti juos supantį pasaulį.

Darbo laikas: I–V: 10–19 val.

VI: 10–20 val.

VII: 10–18 val.

Kaina: 12 eurų, nuolaidos taikomos vaikams, mokiniams, studentams ir senjorams.

 

Iliuzijų muziejus 

4. Pinigų muziejus 

Pinigai yra tokia įprasta mūsų gyvenimo dalis, jog net nepagalvojame, kaip jie keitėsi laikui bėgant. 

Vilniaus Pinigų muziejuje galite susipažinti su pasaulio bankininkyste, kaip ir kuriuo metu keitėsi piniginiai mainai. Viena pagrindinių ekspozicijų muziejuje yra skirta Lietuvos pinigų istorijai. 

Paroda yra praturtinta įdomiais žaidimais ir interaktyviomis pramogomis. Jos leidžia geriau pažinti pinigų istoriją ir jų svarbą mūsų šalies gyvenime.

Kas turėtų apsilankyti: besidomintys mažiau žinoma pasaulio ir Lietuvos istorija.

Darbo laikas:  II-V: 10–19 val. 

VI: 11–18 val.

Darbo laikas kinta skirtingais metų laikais.

Kaina: Nemokama

 

5. Okupacijų ir laisvės kovų muziejus 

Okupacijų ir laisvės kovų muziejus yra įkurtas atminti visus, nukentėjusius nuo Sovietų Sąjungos okupacijos, tremčių ir genocido Lietuvoje. Tai buvusiuose KGB rūmuose įkurtas muziejus, kuriame galite aplankyti ir patys pamatyti, kokiomis sąlygomis gyveno žmonės sovietmečiu. 

Muziejuje yra įrengtas KGB kalėjimas, mirties nuosprendžio vykdymo patalpa ir kitos ekspozicijos, supažindinančios su Lietuvos istorija ir žmonių išgyvenimais. 

Tai jautri patirtis, tačiau būtina kiekvienam žmogui, kad nepamirštume mūsų tautiečių patirtų išgyvenimų ir kančių.

Kas turėtų apsilankyti: norintys geriau suprasti Lietuvos istoriją sovietinės okupacijos metu.

Darbo laikas: III-VI: 10-18 val.

VII: 10-17 val.

Kaina: suaugusiems – 6 €, moksleiviams, studentams ir pensininkams – 3 €.

 

6. Europos parkas 

Užsukite į Europos parką, jei norite ištrūkti iš miesto šurmulio ir gamtos apsuptyje atrasti nepakartojamus meno kūrinius. Europos parke, 55 hektarų plote, yra eksponuojami skirtingų šalių menininkų kūriniai. Nuo instaliacijų iki skulptūrų ir išskirtinių meno kūrinių – Europos parkas siūlo nepamirštamą patirtį po atviru dangumi. 

Vaikščiodami medžiais apsuptais takeliais, galėsite tyloje grožėtis kūriniais ir iš lėto pažinti skulptorių, metalurgų, keramikų ir kitų kūrėjų darbus.

Kas turėtų apsilankyti: šiuolaikinio meno mėgėjai ir norintys aplankyti muziejų po atviru dangumi.

Darbo laikas: kasdien nuo 10 val. iki saulėlydžio.

Kaina: 12€, galimos nuolaidos studentams, moksleiviams, neįgaliesiems ir senjorams.

 

7. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus 

Mažuosiuose Radvilų rūmuose įsikūręs Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus kviečia susipažinti su lietuviškojo kino ir teatro istorija ir augimu šalyje. Muziejuje galite atrasti įvairias parodas apie kino istoriją, teatro ir kino eigą Lietuvoje, nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų. 

Muziejuje taip pat nuolatos rengiamos laikinos Lietuvos ir užsienio kūrėjų parodos. Dalis ekspozicijų siūlo unikalias interaktyvias patirtis, kurios leidžia dar geriau pažinti kino, teatro ir muzikos istoriją.

Kas turėtų apsilankyti: teatro, kino ir muzikos mylėtojai.

Darbo laikas: III–VI: 10-18 val.

VII: 10-16 val.

Kaina: 5€, galimos nuolaidos studentams, moksleiviams ir senjorams.

 

Kaip pasirūpinti savo daiktais Vilniuje, kol lankote muziejus?

 

Kol lankotės Vilniaus muziejuose, pasirūpinkite savo daiktų saugumu. Atsikrausčius į tokį didelį miestą kaip Vilnius, dažnai susiduriama su viena panašia problema – kur padėti daiktus, kol rasime nuolatinę gyvenamąją vietą arba baigsime įsirengti naujus namus? 

Niekas nenori kelis mėnesius gyventi dėžių ir krepšių apsuptyje ar prašyti draugų dar kelias dienas pasaugoti daiktus. Tam yra daug paprastesnė ir patogesnė išeitis – asmeninė daiktų saugykla. Daiktų saugykla arba sandėliukų nuoma yra paslauga, suteikianti profesionalias patalpas daiktų sandėliavimui neribotam laikui. Kviečiame užsukti į vieną didžiausių daiktų saugyklų Vilniuje – SPACE24.

 

Kodėl daiktus verta saugoti SPACE24 daiktų saugykloje?

Galite palikti neribotam laikui

Jūs renkatės, kiek laiko daiktus sandėliuosite pas mus. Mes sudarome sutartis mažiausiai mėnesiui, bet jei nuomos eigoje supratote, kad tiek laiko Jums neužteks, be jokių problemų galite daiktus palikti ir ilgiau.

 

Galite keisti sutartį be papildomų mokesčių

Anksčiau pabaigėte remontą, o gal nusprendėte sandėliuojamus daiktus parduoti? Nesijaudinkite, sutartį su mumis galite nutraukti be jokių papildomų mokesčių ar administracinių kliūčių. Sutarties laiką galite keisti laisvai, o prireikus sutartį pratęsti ar atšaukti.

 

Jūsų daiktai yra saugūs

 Jūsų daiktai yra saugūs su mumis. Mes nuolatos stebime saugyklos patalpas, esame įrengę specialius elektrinius vartus, signalizacijas ir vaizdo stebėjimo kameras. Be to, patalpas nuolatos prižiūri apsaugos tarnybos. 

Saugyklos viduje Jūsų turtu pasirūpina klimato kontrolė. Mūsų patalpos yra vedinamos, jose palaikoma stabili temperatūra ir reguliuojamas drėgmės lygis.

 

Savo nuosavybę galite aplankyti Jums patogiu laiku

Kai pasirašysite sutartį, savo daiktus galite aplankyti visomis savaitės dienomis nuo 6 valandos ryto iki 12 valandos nakties. Nakčiai patalpas uždarome dėl papildomo saugumo. 

 

Pabaigai

Tikimės, jog perskaitę šį straipsnį, atrasite bent vieną muziejų Vilniuje, kurį būtinai aplankysite. Na, o jei norite pasirūpinti savo turtu ir turėti daugiau vietos namuose, lankydamiesi įdomiausiose Vilniaus vietose, užsukite į SPACE24 daiktų saugyklą ir atraskite Jums tinkamas patalpas. Čia Jus pasitiks mūsų konsultantai, kurie patars kaip geriausiai sandėliuoti daiktus ir jais pasirūpinti. Registruokitės!

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

860010009
Rinktinės 48B, Vilnius

Gauti pasiūlymą vienu žingsniu